luni, octombrie 25, 2021
AcasăSPORTAu castigat ,,cainii”

Au castigat ,,cainii”

Dinamo merge mai departe in urmatoarea faza a Cupei Romaniei, dupa ce marti seara a trecut de Vointa. Desi sibienii au fost primii care au deschis scorul, Meciul s-a terminat cu 2 -1 in favoarea dinamovistilor.

Dinamo s-a calificat in optimile Cupei Romaniei. Dinamo a trecut deVointa Sibiu, cu scorul 2-1, dupa prelungiri. La capatul celor 90 de minute, scorul era 1-1.
Prima repriza a fost foarte saraca in ocazii dar in repriza a doua dinamovistii au invins.  In repriza a 2-a, Vointa a fost cea care a deschis scorul, prin fundasul Hein. Pina la finalul celor 90 de minuteDinamo a presat insa nu a reusit sa mai inscrie. In minutul 3 al prelungirilor, Rus a scapat pe contraatac si l-a invins pe goalkeeper-ul sibienilor. Dinamo a devenit a treia echipa calificata in optimile de finala. Antrenorul Alex Pelici a revenit pe banca tehnica a Vointei.