meciuri amicale csu vointa sibiu

0
818

Echipa sibiana CSU Vointa a jucat, doua jocuri de verificare cu prim-divizionara Gaz metan Medias. Primul dintre acestea a avut doua reprize a cate 30 de minute fiecare. Partida s-a terminat nedecis, scor 0-0.

CSU Vointa a disputat 3 amicale in weekend. Zotinca a aliniat urmatoarea formula de echipa: Dani Vlad – Burlacu, Tibre, M. Armenean, Medeşan, C. Lungu, Rebenciuc, Issa, Cruceru, Gaşpar, Camara.. A mai intrat Marginean.
De la ora 20.30, tot pe Stadionul „Gaz metan”, mediesenii s-au impus cu scorul de 3-0 in fata divizionarei secunde CSU Vointa, toate cele 3 goluri fiind inscrise dupa pauza. Tehnicianul Dorin Zotinca a folosit urmatorul „unsprezece”: Zăvoi – Olteanu, Panait, Niţu, Gombar – Tătar, Bucşe, Cl. Bunea, Cigan – Dudiţă, R. Neguţ. Au mai intrat Burlacu, C. Apostol, Ad. Popa, C. Străuţ şi C. Lungu. O zi mai tarziu, de la ora 18.00, CSU Vointa a jucat un nou amical, la Cisnadie, cu echipa locala. Dupa 90 de minute, sibienii s-au impus cu scorul de 2-0, prin reusitele lui Cruceru si Gombar. Pentru CSU Vointa au jucat Dani Vlad – M. Burlacu, Muscă, M. Armenean, Ad. Popa, Cruceru, Issa, Rebenciuc, Mărginean, Gaşpar, Camara. Au mai intrat Zăvoi, Cl. Bunea, C. Apostol, Medeşan, C. Străuţ, R. Neguţ şi Gombar.