Președintele României, Klaus Iohannis, a semnat vineri, 23 aprilie 2021, decretele de numirea în funcție a judecătorilor și a procurorilor stagiari care au promovat examenul de capacitate în perioada noiembrie 2020 – martie 2021.
Numire în funcția de judecător:
- Doamna Delia-Mihaela Haimana, Judecătoria Sectorului 3 București;
- Doamna Tatiana Trică, Judecătoria Craiova;
- Doamna Theodora Maria Manea, Judecătoria Brașov;
- Doamna Andreea Lorena Ciobanu, Judecătoria Cluj-Napoca;
- Doamna Ioana Cătălina Dulamă, Judecătoria Târgu Mureș;
- Doamna Mădălina Dovîncă, Judecătoria Sectorului 4 București;
- Doamna Oana Maria Ostahie, Judecătoria Piatra Neamț;
- Doamna Diana-Mădălina Bacoiu, Judecătoria Băcău;
- Domnul Andrei-Radu Trufan, Judecătoria Baia Mare;
- Doamna Andrea Țineghe, Judecătoria Sectorului 6 București;
- Domnul George Bogdan Prodișteanu, Judecătoria Dej;
- Doamna Sorana Zamfira Oltean, Judecătoria Sectorului 3 București;
- Doamna Bianca Daniela Szanto-Petria, Judecătoria Sectorului 5 București;
- Doamna Anastasia Dicu, Judecătoria Sectorului 5 București;
- Doamna Sabrina Maria Matei, Judecătoria Oradea;
- Doamna Ionela Diana Craiu, Judecătoria Pitești;
- Doamna Ana-Maria Gheorghincă, Judecătoria Iași;
- Doamna Ioana Cristina Olariu, Judecătoria Alba Iulia;
- Domnul Eugen Andrei Corcodel, Judecătoria Sectorului 6 București;
- Doamna Sanda Ileana Pelea, Judecătoria Arad;
- Domnul Bokor Zoltan, Judecătoria Turda;
- Doamna Andreea Stoicescu, Judecătoria Sectorului 1 București;
- Domnul Andrei Tutunaru, Judecătoria Sectorului 2 București;
- Doamna Alina Nicoleta Ungureanu, Judecătoria Sectorului 5 București;
- Domnul Florin Răzvan Farcașiu, Judecătoria Arad;
- Domnul Cristi-Georgian Cucu, Judecătoria Sectorului 1 București;
- Doamna Adina Udrescu, Judecătoria Sectorului 1 București;
- Doamna Amalia-Gabriela Neacșu, Judecătoria Sectorului 1 București;
- Doamna Cristina Andrada Simion, Judecătoria Buftea;
- Doamna Anca Maria Cristea, Judecătoria Arad;
- Doamna Ionela Rusu, Judecătoria Buzău;
- Domnul Filip-Daniel Bărnuț, Judecătoria Timișoara;
- Domnul George-Marian Lapteș, Judecătoria Sfântu Gheorghe;
- Doamna Andrada Ştefana Pavel, Judecătoria Gherla;
- Doamna Emanuela Popa, Judecătoria Ploiești;
- Domnul Mircea-Theodor Cerbu, Judecătoria Brașov;
- Doamna Elena Andra Ciontu, Judecătoria Sibiu;
- Doamna Sara-Gabriela Stoicea, Judecătoria Giurgiu;
- Doamna Diana Daniela Popel, Judecătoria Sibiu;
- Doamna Mara Cristurean-Pașca, Judecătoria Oradea;
- Domnul Cristian Ionuț Bacheș, Judecătoria Sinaia;
- Doamna Andreea Elena Vasiliu, Judecătoria Iași;
- Doamna Andreea Mihalache, Judecătoria Gherla;
- Doamna Beata-Tunde Bedo, Judecătoria Timișoara;
- Doamna Gabriela Eliza Joița, Judecătoria Slatina,
- Doamna Diana-Andreea Pașcu, Judecătoria Ploiești;
- Doamna Elena-Mădălina Malea, Judecătoria Pitești;
- Doamna Valentina-Cristina Nețoiu, Judecătoria Ploiești;
- Doamna Mirela Nechifor, Judecătoria Suceava;
- Domnul Andrei Pop, Judecătoria Oradea;
- Domnul Jean Robert Guz, Judecătoria Strehaia;
- Doamna Sînziana Benec, Judecătoria Bacău;
- Doamna Lorena-Evelyn Vonica, Judecătoria Iași;
- Doamna Diana Mihalache, Judecătoria Câmpina;
- Domnul Paul-Sebastian Chichinejdi, Judecătoria Oradea;
- Doamna Mihaela-Laura Țibuleac, Judecătoria Iași;
- Doamna Cătălina Marinela Vilău, Judecătoria Pitești;
- Domnul Andrei Nicolae Davidescu, Judecătoria Constanța;
- Doamna Timea Jakab, Judecătoria Turda;
- Doamna Bianca Laura Bud, Judecătoria Baia Mare;
- Doamna Raluca Maria Mazilu, Judecătoria Reșița;
- Doamna Flavia Ioana Toncu, Judecătoria Giurgiu;
- Domnul Gheorghe Grecu, Judecătoria Târgu Mureș;
- Doamna Nicoleta-Adina Manolescu, Judecătoria Pitești;
- Doamna Corina Ezaru, Judecătoria Botoşani;
- Doamna Roxana Bănacu, Judecătoria Bacău;
- Doamna Sabrina Ursache, Judecătoria Sibiu;
- Doamna Dana Micu, Judecătoria Constanța;
- Doamna Denisa Ana Maria Danciu, Judecătoria Pitești;
- Doamna Roxana Monica Postolachi, Judecătoria Sibiu;
- Doamna Alexandra Bodoga-Văleanu, Judecătoria Târgu Mureș;
- Doamna Ionița Maria Ofrim, Judecătoria Zalău;
- Doamna Florydana Constantin, Judecătoria Craiova;
- Doamna Celia Cosma, Judecătoria Zalău;
- Doamna Adelina-Florina Crișan, Judecătoria Zalău;
- Doamna Sorina-Mădălina Vîja, Judecătoria Sibiu;
- Doamna Elena-Adelina Cazacu, Judecătoria Hârlău;
- Doamna Isabelle-Andreea Ţăranu-Măruș, Judecătoria Constanța;
- Domnul George-Alexandru Stan, Judecătoria Câmpina;
- Doamna Iulia Lorena Pop, Judecătoria Târgoviște;
- Doamna Bianca-Simona Bărnuțiu, Judecătoria Marghita;
- Doamna Irina Petrov, Judecătoria Botoșani;
- Doamna Alexandra Pavel, Judecătoria Slobozia;
- Doamna Adina Roxana Ursu, Judecătoria Huedin;
- Domnul Adrian Chiper, Judecătoria Zărnești;
- Doamna Ana-Maria Ștețco-Mihali, Judecătoria Baia Mare;
- Doamna Andreea-Sorina Țintă, Judecătoria Giurgiu;
- Doamna Bianca Ghițulete, Judecătoria Timișoara;
- Doamna Ionela Brem, Judecătoria Piatra Neamț;
- Doamna Diana Sofia Tudorescu, Judecătoria Timișoara;
- Doamna Oana Teodora Pop, Judecătoria Baia Mare;
- Domnul Mihai Cătălin Rus, Judecătoria Târgu Mureș;
- Doamna Alexandra-Anca Ban-Mîrze, Judecătoria Beiuș;
- Doamna Alexandra-Marinela Ștefănescu, Judecătoria Târgoviște;
- Doamna Raluca Irina Pașea, Judecătoria Calafat;
- Doamna Gabriela Momeu, Judecătoria Luduș;
- Doamna Diana Berindean, Judecătoria Sinaia;
- Doamna Gabriela Maria Buturugă, Judecătoria Târgoviște;
- Doamna Laura Monica Câmpean, Judecătoria Zalău;
- Doamna Alina Gergiana Bălan, Judecătoria Buzău;
- Doamna Oana-Ștefania Păvăloi, Judecătoria Piatra Neamț;
- Doamna Ana-Maria Stoica, Judecătoria Costești;
- Doamna Maria Andreea Bușică, Judecătoria Slatina;
- Doamna Teodora Boicescu, Judecătoria Constanța;
- Doamna Alina-Ionela Chiroșcă, Judecătoria Câmpina;
- Doamna Andreea Ioana Nae, Judecătoria Câmpina;
- Domnul Emilian Ionuț Anghel, Judecătoria Caracal;
- Doamna Mădălina Anda Dumitru, Judecătoria Arad;
- Doamna Andreea-Maria Ciușleanu, Judecătoria Sinaia;
- Doamna Elena Alexandra Mihăiloiu, Judecătoria Râmnicu Vâlcea;
- Doamna Loredana-Elena Mișcoci, Judecătoria Râmnicu Vâlcea;
- Doamna Alexandra-Andreea Sandu, Judecătoria Ploiești;
- Domnul Adrian Gârbea, Judecătoria Bacău;
- Doamna Andreea Eliza Efrim, Judecătoria Râmnicu Vâlcea;
- Doamna Anca Cornelia Negru, Judecătoria Buzău;
- Doamna Mălina Tebieș, Judecătoria Bistrița;
- Doamna Ileana Mitescu, Judecătoria Galați;
- Doamna Ana-Maria Grigore, Judecătoria Răducăneni;
- Doamna Ligia Cristina Ghenciu, Judecătoria Craiova;
- Domnul Tudor Băguț, Judecătoria Săliște;
- Doamna Giulia Emma Pop, Judecătoria Baia Mare;
- Domnul Bogdan Rebrean, Judecătoria Târgu Mureș;
- Doamna Cristina Ardelean, Judecătoria Târgu Mureș;
- Domnul Remus-Adrian Hărșan, Judecătoria Târgu Mureș;
- Doamna Cristina Alexandra Gugu, Judecătoria Craiova;
- Doamna Dorina Elena Vîrdea, Judecătoria Alba Iulia;
- Doamna Maria-Cristina Lupașcu, Judecătoria Târgu Mureș;
- Doamna Alina Maria Mocanu, Judecătoria Răcari,
- Doamna Anca Cătălina Chiriac, Judecătoria Bacău.
Numire în funcția de procuror:
- Domnul Alin-Nicușor Bădală, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 4 București;
- Doamna Adina Burlacu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 6 București;
- Doamna Ioana-Alexandra Vlădău, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 4 București;
- Doamna Anca Paula Paraschiv, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 3 București;
- Domnul Radu-Costin Dudanu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Piatra Neamț;
- Doamna Andreea Elena Costache, Parchetul de pe lângă Judecătoria Pitești;
- Domnul Valentin Marius Borta, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 4 București;
- Doamna Raluca Teodoru, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 4 București;
- Domnul Răzvan-Mihăiță Pintea, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sighetu Marmației;
- Domnul Dragoș Țăranu-Măruș, Parchetul de pe lângă Judecătoria Constanța;
- Domnul Mihai-Gavril Lazăr, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 3 București;
- Doamna Mădălina Elena Dinu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 București;
- Domnul Răzvan Adrian Dreana, Parchetul de pe lângă Judecătoria Oradea;
- Doamna Isabella Gabriela Ciora, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 3 București;
- Domnul Gabriel Tudoroaia, Parchetul de pe lângă Judecătoria Hunedoara;
- Doamna Denisa Mădălina Minac, Parchetul de pe lângă Judecătoria Buftea;
- Domnul Eusebiu Mihai Loghin, Parchetul de pe lângă Judecătoria Buftea;
- Doamna Ana Maria Cocîrlă, Parchetul de pe lângă Judecătoria Craiova;
- Doamna Adriana-Marinela Bratu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Giurgiu;
- Doamna Alexandra Ștefana Aramă, Parchetul de pe lângă Judecătoria Ploiești;
- Doamna Andrada Marinela Govoreanu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sibiu;
- Doamna Adina-Ștefania Lăpădat, Parchetul de pe lângă Judecătoria Ploiești;
- Doamna Lidia Claudia Cercega, Parchetul de pe lângă Judecătoria Arad;
- Doamna Andreea Bărbuță, Parchetul de pe lângă Judecătoria Zărnești;
- Doamna Diana Lucaciu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Alba Iulia;
- Domnul Octav Rusu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgu Mureș;
- Doamna Mihaela Lazăr, Parchetul de pe lângă Judecătoria Alba Iulia;
- Domnul Mihai Necula, Parchetul de pe lângă Judecătoria Brașov;
- Domnul Andrei Crișan, Parchetul de pe lângă Judecătoria Zalău;
- Domnul Alin-Costin Ioana, Parchetul de pe lângă Judecătoria Pucioasa;
- Doamna Anamaria Cristina Perijoc, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sinaia;
- Domnul Mihai Răzvan Trică, Parchetul de pe lângă Judecătoria Craiova;
- Doamna Maria Larisa Moldovan, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sânnicolau Mare;
- Domnul Cristian-Paul Jarca, Parchetul de pe lângă Judecătoria Satu-Mare;
- Domnul Daniel Andrei Gună, Parchetul de pe lângă Judecătoria Balș;
- Doamna Andreea Roxana Măhărea, Parchetul de pe lângă Judecătoria Buzău;
- Domnul Victor Logofătu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Brașov;
- Domnul Bogdan Alexandru Beraru, Parchetul de pe lângă Judecătoria Ploiești;
- Domnul Bogdan Botoș, Parchetul de pe lângă Judecătoria Ploiești;
- Doamna Alexandra Caragea, Parchetul de pe lângă Judecătoria Huși;
- Domnul Ion-Dan Constantinescu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Brăila;
- Domnul Flaviu Sîmboan, Parchetul de pe lângă Judecătoria Reghin;
- Doamna Andreea Mădălina Răpsigan, Parchetul de pe lângă Judecătoria Ploiești;
- Domnul Ilie Gorgotă, Parchetul de pe lângă Judecătoria Arad;
- Doamna Mihaela Adriana Cîrstea, Parchetul de pe lângă Judecătoria Pitești;
- Domnul Petru Dan Zamfirache, Parchetul de pe lângă Judecătoria Pașcani;
- Doamna Corina-Alexandra Voiculescu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Giurgiu;
- Doamna Mila-Ramona Căpăstraru, Parchetul de pe lângă Judecătoria Constanța;
- Doamna Adana Maria Gabrian, Parchetul de pe lângă Judecătoria Arad;
- Domnul Paul Alexandru Țurcan, Parchetul de pe lângă Judecătoria Balș;
- Doamna Dănuța-Ioana Bădrăgan, Parchetul de pe lângă Judecătoria Medgidia;
- Doamna Mădălina Gabriela Bălășoiu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Giurgiu;
- Doamna Andra Pîrșcoveanu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Reșița;
- Doamna Alexandra-Paula Chiș, Parchetul de pe lângă Judecătoria Drobeta-Turnu Severin;
- Domnul Petru Dublea, Parchetul de pe lângă Judecătoria Ploiești;
- Domnul Mădălin-Dumitru Rotariu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgu Jiu;
- Doamna Mădălina Brândușa Șerbănați, Parchetul de pe lângă Judecătoria Târnăveni;
- Domnul Lucian Adrian Pașca, Parchetul de pe lângă Judecătoria Aleșd;
- Domnul Andrei-Alexandru Bogdan, Parchetul de pe lângă Judecătoria Constanța;
- Doamna Liana-Anamaria Dogaru, Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni;
- Domnul Alexandru Mîrza, Parchetul de pe lângă Judecătoria Constanța;
- Doamna Roxana-Angela Bordianu-Pleșescu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Hârlău;
- Domnul George Udroiu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Bălcești;
- Doamna Theodora Ioana Marin, Parchetul de pe lângă Judecătoria Giurgiu;
- Doamna Crina Miriana Burcuță, Parchetul de pe lângă Judecătoria Făgăraș;
- Domnul Vlad Pîrșcoveanu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Reșița;
- Doamna Oana Maria Vieru, Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgu Jiu;
- Doamna Roxana Maria Cuciureanu-Macovei, Parchetul de pe lângă Judecătoria Huși.