Decrete semnate de Președintele României, Klaus Iohannis

0
180
Presedintele Klaus Iohannis sustine la palatul Cotroceni o conferinta de presa, anuntand propunerea lui Eduard Hellvig pentru functia de director al Serviciului Roman de Informatii (SRI).

Președintele României, Klaus Iohannis, a semnat vineri, 23 aprilie 2021, decretele de numirea în funcție a judecătorilor și a procurorilor stagiari care au promovat examenul de capacitate în perioada noiembrie 2020 – martie 2021.

Numire în funcția de judecător:

  • Doamna Delia-Mihaela Haimana, Judecătoria Sectorului 3 București;
  • Doamna Tatiana Trică, Judecătoria Craiova;
  • Doamna Theodora Maria Manea, Judecătoria Brașov;
  • Doamna Andreea Lorena Ciobanu, Judecătoria Cluj-Napoca;
  • Doamna Ioana Cătălina Dulamă, Judecătoria Târgu Mureș;
  • Doamna Mădălina Dovîncă, Judecătoria Sectorului 4 București;
  • Doamna Oana Maria Ostahie, Judecătoria Piatra Neamț;
  • Doamna Diana-Mădălina Bacoiu, Judecătoria Băcău;
  • Domnul Andrei-Radu Trufan, Judecătoria Baia Mare;
  • Doamna Andrea Țineghe, Judecătoria Sectorului 6 București;
  • Domnul George Bogdan Prodișteanu, Judecătoria Dej;
  • Doamna Sorana Zamfira Oltean, Judecătoria Sectorului 3 București;
  • Doamna Bianca Daniela Szanto-Petria, Judecătoria Sectorului 5 București;
  • Doamna Anastasia Dicu, Judecătoria Sectorului 5 București;
  • Doamna Sabrina Maria Matei, Judecătoria Oradea;
  • Doamna Ionela Diana Craiu, Judecătoria Pitești;
  • Doamna Ana-Maria Gheorghincă, Judecătoria Iași;
  • Doamna Ioana Cristina Olariu, Judecătoria Alba Iulia;
  • Domnul Eugen Andrei Corcodel, Judecătoria Sectorului 6 București;
  • Doamna Sanda Ileana Pelea, Judecătoria Arad;
  • Domnul Bokor Zoltan, Judecătoria Turda;
  • Doamna Andreea Stoicescu, Judecătoria Sectorului 1 București;
  • Domnul Andrei Tutunaru, Judecătoria Sectorului 2 București;
  • Doamna Alina Nicoleta Ungureanu, Judecătoria Sectorului 5 București;
  • Domnul Florin Răzvan Farcașiu, Judecătoria Arad;
  • Domnul Cristi-Georgian Cucu, Judecătoria Sectorului 1 București;
  • Doamna Adina Udrescu, Judecătoria Sectorului 1 București;
  • Doamna Amalia-Gabriela Neacșu, Judecătoria Sectorului 1 București;
  • Doamna Cristina Andrada Simion, Judecătoria Buftea;
  • Doamna Anca Maria Cristea, Judecătoria Arad;
  • Doamna Ionela Rusu, Judecătoria Buzău;
  • Domnul Filip-Daniel Bărnuț, Judecătoria Timișoara;
  • Domnul George-Marian Lapteș, Judecătoria Sfântu Gheorghe;
  • Doamna Andrada Ştefana Pavel, Judecătoria Gherla;
  • Doamna Emanuela Popa, Judecătoria Ploiești;
  • Domnul Mircea-Theodor Cerbu, Judecătoria Brașov;
  • Doamna Elena Andra Ciontu, Judecătoria Sibiu;
  • Doamna Sara-Gabriela Stoicea, Judecătoria Giurgiu;
  • Doamna Diana Daniela Popel, Judecătoria Sibiu;
  • Doamna Mara Cristurean-Pașca, Judecătoria Oradea;
  • Domnul Cristian Ionuț Bacheș, Judecătoria Sinaia;
  • Doamna Andreea Elena Vasiliu, Judecătoria Iași;
  • Doamna Andreea Mihalache, Judecătoria Gherla;
  • Doamna Beata-Tunde Bedo, Judecătoria Timișoara;
  • Doamna Gabriela Eliza Joița, Judecătoria Slatina,
  • Doamna Diana-Andreea Pașcu, Judecătoria Ploiești;
  • Doamna Elena-Mădălina Malea, Judecătoria Pitești;
  • Doamna Valentina-Cristina Nețoiu, Judecătoria Ploiești;
  • Doamna Mirela Nechifor, Judecătoria Suceava;
  • Domnul Andrei Pop, Judecătoria Oradea;
  • Domnul Jean Robert Guz, Judecătoria Strehaia;
  • Doamna Sînziana Benec, Judecătoria Bacău;
  • Doamna Lorena-Evelyn Vonica, Judecătoria Iași;
  • Doamna Diana Mihalache, Judecătoria Câmpina;
  • Domnul Paul-Sebastian Chichinejdi, Judecătoria Oradea;
  • Doamna Mihaela-Laura Țibuleac, Judecătoria Iași;
  • Doamna Cătălina Marinela Vilău, Judecătoria Pitești;
  • Domnul Andrei Nicolae Davidescu, Judecătoria Constanța;
  • Doamna Timea Jakab, Judecătoria Turda;
  • Doamna Bianca Laura Bud, Judecătoria Baia Mare;
  • Doamna Raluca Maria Mazilu, Judecătoria Reșița;
  • Doamna Flavia Ioana Toncu, Judecătoria Giurgiu;
  • Domnul Gheorghe Grecu, Judecătoria Târgu Mureș;
  • Doamna Nicoleta-Adina Manolescu, Judecătoria Pitești;
  • Doamna Corina Ezaru, Judecătoria Botoşani;
  • Doamna Roxana Bănacu, Judecătoria Bacău;
  • Doamna Sabrina Ursache, Judecătoria Sibiu;
  • Doamna Dana Micu, Judecătoria Constanța;
  • Doamna Denisa Ana Maria Danciu, Judecătoria Pitești;
  • Doamna Roxana Monica Postolachi, Judecătoria Sibiu;
  • Doamna Alexandra Bodoga-Văleanu, Judecătoria Târgu Mureș;
  • Doamna Ionița Maria Ofrim, Judecătoria Zalău;
  • Doamna Florydana Constantin, Judecătoria Craiova;
  • Doamna Celia Cosma, Judecătoria Zalău;
  • Doamna Adelina-Florina Crișan, Judecătoria Zalău;
  • Doamna Sorina-Mădălina Vîja, Judecătoria Sibiu;
  • Doamna Elena-Adelina Cazacu, Judecătoria Hârlău;
  • Doamna Isabelle-Andreea Ţăranu-Măruș, Judecătoria Constanța;
  • Domnul George-Alexandru Stan, Judecătoria Câmpina;
  • Doamna Iulia Lorena Pop, Judecătoria Târgoviște;
  • Doamna Bianca-Simona Bărnuțiu, Judecătoria Marghita;
  • Doamna Irina Petrov, Judecătoria Botoșani;
  • Doamna Alexandra Pavel, Judecătoria Slobozia;
  • Doamna Adina Roxana Ursu, Judecătoria Huedin;
  • Domnul Adrian Chiper, Judecătoria Zărnești;
  • Doamna Ana-Maria Ștețco-Mihali, Judecătoria Baia Mare;
  • Doamna Andreea-Sorina Țintă, Judecătoria Giurgiu;
  • Doamna Bianca Ghițulete, Judecătoria Timișoara;
  • Doamna Ionela Brem, Judecătoria Piatra Neamț;
  • Doamna Diana Sofia Tudorescu, Judecătoria Timișoara;
  • Doamna Oana Teodora Pop, Judecătoria Baia Mare;
  • Domnul Mihai Cătălin Rus, Judecătoria Târgu Mureș;
  • Doamna Alexandra-Anca Ban-Mîrze, Judecătoria Beiuș;
  • Doamna Alexandra-Marinela Ștefănescu, Judecătoria Târgoviște;
  • Doamna Raluca Irina Pașea, Judecătoria Calafat;
  • Doamna Gabriela Momeu, Judecătoria Luduș;
  • Doamna Diana Berindean, Judecătoria Sinaia;
  • Doamna Gabriela Maria Buturugă, Judecătoria Târgoviște;
  • Doamna Laura Monica Câmpean, Judecătoria Zalău;
  • Doamna Alina Gergiana Bălan, Judecătoria Buzău;
  • Doamna Oana-Ștefania Păvăloi, Judecătoria Piatra Neamț;
  • Doamna Ana-Maria Stoica, Judecătoria Costești;
  • Doamna Maria Andreea Bușică, Judecătoria Slatina;
  • Doamna Teodora Boicescu, Judecătoria Constanța;
  • Doamna Alina-Ionela Chiroșcă, Judecătoria Câmpina;
  • Doamna Andreea Ioana Nae, Judecătoria Câmpina;
  • Domnul Emilian Ionuț Anghel, Judecătoria Caracal;
  • Doamna Mădălina Anda Dumitru, Judecătoria Arad;
  • Doamna Andreea-Maria Ciușleanu, Judecătoria Sinaia;
  • Doamna Elena Alexandra Mihăiloiu, Judecătoria Râmnicu Vâlcea;
  • Doamna Loredana-Elena Mișcoci, Judecătoria Râmnicu Vâlcea;
  • Doamna Alexandra-Andreea Sandu, Judecătoria Ploiești;
  • Domnul Adrian Gârbea, Judecătoria Bacău;
  • Doamna Andreea Eliza Efrim, Judecătoria Râmnicu Vâlcea;
  • Doamna Anca Cornelia Negru, Judecătoria Buzău;
  • Doamna Mălina Tebieș, Judecătoria Bistrița;
  • Doamna Ileana Mitescu, Judecătoria Galați;
  • Doamna Ana-Maria Grigore, Judecătoria Răducăneni;
  • Doamna Ligia Cristina Ghenciu, Judecătoria Craiova;
  • Domnul Tudor Băguț, Judecătoria Săliște;
  • Doamna Giulia Emma Pop, Judecătoria Baia Mare;
  • Domnul Bogdan Rebrean, Judecătoria Târgu Mureș;
  • Doamna Cristina Ardelean, Judecătoria Târgu Mureș;
  • Domnul Remus-Adrian Hărșan, Judecătoria Târgu Mureș;
  • Doamna Cristina Alexandra Gugu, Judecătoria Craiova;
  • Doamna Dorina Elena Vîrdea, Judecătoria Alba Iulia;
  • Doamna Maria-Cristina Lupașcu, Judecătoria Târgu Mureș;
  • Doamna Alina Maria Mocanu, Judecătoria Răcari,
  • Doamna Anca Cătălina Chiriac, Judecătoria Bacău.

Numire în funcția de procuror:

  • Domnul Alin-Nicușor Bădală, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 4 București;
  • Doamna Adina Burlacu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 6 București;
  • Doamna Ioana-Alexandra Vlădău, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 4 București;
  • Doamna Anca Paula Paraschiv, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 3 București;
  • Domnul Radu-Costin Dudanu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Piatra Neamț;
  • Doamna Andreea Elena Costache, Parchetul de pe lângă Judecătoria Pitești;
  • Domnul Valentin Marius Borta, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 4 București;
  • Doamna Raluca Teodoru, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 4 București;
  • Domnul Răzvan-Mihăiță Pintea, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sighetu Marmației;
  • Domnul Dragoș Țăranu-Măruș, Parchetul de pe lângă Judecătoria Constanța;
  • Domnul Mihai-Gavril Lazăr, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 3 București;
  • Doamna Mădălina Elena Dinu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 București;
  • Domnul Răzvan Adrian Dreana, Parchetul de pe lângă Judecătoria Oradea;
  • Doamna Isabella Gabriela Ciora, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 3 București;
  • Domnul Gabriel Tudoroaia, Parchetul de pe lângă Judecătoria Hunedoara;
  • Doamna Denisa Mădălina Minac, Parchetul de pe lângă Judecătoria Buftea;
  • Domnul  Eusebiu Mihai Loghin, Parchetul de pe lângă Judecătoria Buftea;
  • Doamna Ana Maria Cocîrlă, Parchetul de pe lângă Judecătoria Craiova;
  • Doamna Adriana-Marinela Bratu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Giurgiu;
  • Doamna Alexandra Ștefana Aramă, Parchetul de pe lângă Judecătoria Ploiești;
  • Doamna Andrada Marinela Govoreanu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sibiu;
  • Doamna Adina-Ștefania Lăpădat, Parchetul de pe lângă Judecătoria Ploiești;
  • Doamna Lidia Claudia Cercega, Parchetul de pe lângă Judecătoria Arad;
  • Doamna Andreea Bărbuță, Parchetul de pe lângă Judecătoria Zărnești;
  • Doamna Diana Lucaciu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Alba Iulia;
  • Domnul Octav Rusu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgu Mureș;
  • Doamna Mihaela Lazăr, Parchetul de pe lângă Judecătoria Alba Iulia;
  • Domnul Mihai Necula, Parchetul de pe lângă Judecătoria Brașov;
  • Domnul Andrei Crișan, Parchetul de pe lângă Judecătoria Zalău;
  • Domnul Alin-Costin Ioana, Parchetul de pe lângă Judecătoria Pucioasa;
  • Doamna Anamaria Cristina Perijoc, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sinaia;
  • Domnul Mihai Răzvan Trică, Parchetul de pe lângă Judecătoria Craiova;
  • Doamna Maria Larisa Moldovan, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sânnicolau Mare;
  • Domnul Cristian-Paul Jarca, Parchetul de pe lângă Judecătoria Satu-Mare;
  • Domnul Daniel Andrei Gună, Parchetul de pe lângă Judecătoria Balș;
  • Doamna Andreea Roxana Măhărea, Parchetul de pe lângă Judecătoria Buzău;
  • Domnul Victor Logofătu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Brașov;
  • Domnul Bogdan Alexandru Beraru, Parchetul de pe lângă Judecătoria Ploiești;
  • Domnul Bogdan Botoș, Parchetul de pe lângă Judecătoria Ploiești;
  • Doamna Alexandra Caragea, Parchetul de pe lângă Judecătoria Huși;
  • Domnul Ion-Dan Constantinescu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Brăila;
  • Domnul Flaviu Sîmboan, Parchetul de pe lângă Judecătoria Reghin;
  • Doamna Andreea Mădălina Răpsigan, Parchetul de pe lângă Judecătoria Ploiești;
  • Domnul Ilie Gorgotă, Parchetul de pe lângă Judecătoria Arad;
  • Doamna Mihaela Adriana Cîrstea, Parchetul de pe lângă Judecătoria Pitești;
  • Domnul Petru Dan Zamfirache, Parchetul de pe lângă Judecătoria Pașcani;
  • Doamna Corina-Alexandra Voiculescu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Giurgiu;
  • Doamna Mila-Ramona Căpăstraru, Parchetul de pe lângă Judecătoria Constanța;
  • Doamna Adana Maria Gabrian, Parchetul de pe lângă Judecătoria Arad;
  • Domnul Paul Alexandru Țurcan, Parchetul de pe lângă Judecătoria Balș;
  • Doamna Dănuța-Ioana Bădrăgan, Parchetul de pe lângă Judecătoria Medgidia;
  • Doamna Mădălina Gabriela Bălășoiu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Giurgiu;
  • Doamna Andra Pîrșcoveanu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Reșița;
  • Doamna Alexandra-Paula Chiș, Parchetul de pe lângă Judecătoria Drobeta-Turnu Severin;
  • Domnul Petru Dublea, Parchetul de pe lângă Judecătoria Ploiești;
  • Domnul Mădălin-Dumitru Rotariu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgu Jiu;
  • Doamna Mădălina Brândușa Șerbănați, Parchetul de pe lângă Judecătoria Târnăveni;
  • Domnul Lucian Adrian Pașca, Parchetul de pe lângă Judecătoria Aleșd;
  • Domnul Andrei-Alexandru Bogdan, Parchetul de pe lângă Judecătoria Constanța;
  • Doamna Liana-Anamaria Dogaru, Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni;
  • Domnul Alexandru Mîrza, Parchetul de pe lângă Judecătoria Constanța;
  • Doamna Roxana-Angela Bordianu-Pleșescu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Hârlău;
  • Domnul George Udroiu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Bălcești;
  • Doamna Theodora Ioana Marin, Parchetul de pe lângă Judecătoria Giurgiu;
  • Doamna Crina Miriana Burcuță, Parchetul de pe lângă Judecătoria Făgăraș;
  • Domnul Vlad Pîrșcoveanu, Parchetul de pe lângă Judecătoria Reșița;
  • Doamna Oana Maria Vieru, Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgu Jiu;
  • Doamna Roxana Maria Cuciureanu-Macovei, Parchetul de pe lângă Judecătoria Huși.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.