5,12, RATA DE INCIDENŢĂ ÎN MUNICIPIUL SIBIU

0
36

Vă informăm că rata de incidență cumulată la nivelul județului Sibiu este de 3,38/1000 de locuitori în ultimele 14 zile. În ceea ce privește rata de incidență cumulată în UAT-urile din județul Sibiu este următoarea:

UATPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILERata de incidență
ORAŞ CISNĂDIE251081596,33
TILIŞCA145196,2
MUNICIPIUL SIBIU1703738725,12
ŞURA MICĂ3567185,05
ŞELIMBĂR15339764,95
TÂRNAVA3404164,7
ŞURA MARE5126234,49
POPLACA181363,31
ARPAŞU DE JOS288993,12
MUNICIPIUL MEDIAŞ564731672,96
CÂRŢIŞOARA141342,83
RĂŞINARI5667162,82
ORAŞ OCNA SIBIULUI4372122,74
ORAŞ MIERCUREA SIBIULUI4868132,67
PORUMBACU DE JOS330682,42
BAZNA404392,23
ORAŞ SĂLIŞTE6265142,23
SADU271762,21
SLIMNIC410492,19
ORLAT332672,1
ROŞIA6187132,1
NOCRICH343272,04
HOGHILAG253351,97
ORAŞ COPŞA MICĂ5921111,86
POIANA SIBIULUI246841,62
CRISTIAN450471,55
BRATEIU414961,45
ORAŞ TĂLMACIU8370121,43
LOAMNEŞ283641,41
ORAŞ AGNITA11635161,38
RACOVIŢA294341,36
MOŞNA375551,33
GURA RÂULUI381151,31
MERGHINDEAL164221,22
PĂUCA183921,09
ŞEICA MARE466251,07
ALŢINA192121,04
ORAŞ AVRIG15521161,03
LASLEA427040,94
VALEA VIILOR220920,91
MICĂSASA222120,9
DÂRLOS362530,83
ORAŞ DUMBRĂVENI841670,83
CÂRŢA121710,82
JINA364930,82
TURNU ROŞU253120,79
APOLDU DE JOS130510,77
BOIŢA158610,63
IACOBENI340720,59
ŞEICA MICĂ181310,55
ALMA191710,52
CHIRPĂR194410,51
AXENTE SEVER431520,46
VURPĂR300310,33
AŢEL170000
BÂRGHIŞ231800
BIERTAN305800
BLĂJEL237500
BRĂDENI165500
BRUIU97300
LUDOŞ69300
MARPOD97700
MIHĂILENI111000
RÂU SADULUI59300

În conformitate cu adresa CNCCI nr. 117348/05.03.2021, începând din 06.03.2021 rata de incidență la nivel de județ/UAT se calculează automat în platforma alerte.ms.ro . Drept urmare valorile ratei de incidență la nivel județean/UAT pentru ziua curentă au fost extrase din platforma mai sus menționată.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here